5 Mart 2018 Pazartesi

Ankara Girişimci Kadınlar Derneği "AGİKAD" dan DÜNYA KADINLAR GÜNÜ Etkinliği

AGİKAD’DAN "8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ" ETKİNLİĞİ
Kısa adı "AGİKAD ANKARA" olan Ankara Girişimci Kadınlar Derneği'nin Başkon Genel Merkezinde organize ettiği “Geçinmeye Gönlün Var mı ? ” Konulu, halka açık seminere ilgi yoğundu. Geniş bir katılımcı kitlesi tarafından ilgiyle izlenen seminerde AGİKAD ve Platform başkanı Av. Şükran Kitiş, Başkon Genel Başkanı Mehmet Akyol ve Eğitimci Yazar Psikolog Ali Orhan’ın konuşmacı olarak yer aldılar.
SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI HABERİ (MEDYA-24, ANKARA) 
AGİKAD (Ankara Girişimci Kadınlar Derneği) ile “Okuyan, Çalışan, Üreten Kadınlar Platformu” nun 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliği kapsamında ortaklaşa düzenledikleri “Geçinmeye Gönlün Var mı” başlıklı seminer 3 Mart Cumartesi günü Başkon’da gerçekleştirildi. BAŞKON (Ankara ve Anadolu Konfederasyonu) çatısı altında yer alan AGİKAD ve “Okuyan, Çalışan, Üreten Kadınlar Platformu” nun 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliği kapsamında düzenledikleri; eğitimci-yazar, pisikolog Ali Orhan’ın sunumuyla “Geçinmeye Gönlün Var mı” adlı, aile içi mutluluk konulu seminer ilgiyle izlendi.
Çok sayıda üye ve davetlinin yoğun bir katılım ve ilgiyle izlediği seminer; Saat 14.00 de başladı. Seminere katılım davet edilenlerden yoğun ve beklenenden fazla oldu.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasını takiben sunucu Handan Demirdamar derneğin ve platformun başkanlığını yürüten Av.Şükran Kitiş’i açılış konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet etti. Kitiş, izleyicilere dernek ve platform hakkında bilgiler verdi. adınlarımızın okuma, çalışma, üretim ve ekonomiye katkıları hakkında da bir kısım açıklamalarda bulundu. Kitiş’in konuşmasından sonra da sunucu BAŞKON Genel Başkanı Mehmet Akyol’u konuşmaya davet etti. Akyol, Başkon hakkında bir kısım bilgiler vermenin yanısıra, okumanın, öğrenmenin önemine işaret ederek, yabancı dilleri bilmenin de günümüzdeki yerine değindi ve “Şahsen Çince’yi keşke öğrenseydim” dedi. Akyol, katılımdan dolayı da memnuniyetini belirterek ve teşekkür ederek konuşmasını bitirdi. Seminer sunucusu Ali Orhan’ın aile içi mutluluk konusundaki sunumu büyük bir ilgiyle izlendi. Kaynak: Editör:

Hiç yorum yok: