16 Mayıs 2016 Pazartesi

Resim Hocamız "Tülay Aksar" önderliğinde resim sergimiz, Atlantis AVM’de açıldı.

AGİKAD'IN RESİM HOCASI TÜLAY AKSAR; KURS ÜRÜNLERİ VE ESERLERİNİ SERGİLEDİ
            Derneğimiz AGİKAD'ın Resim Hocası Tülay Aksar, ağırlıklı olarak kişisel resim ve eserleri olmak üzere; Kurs ürünlerini içeren sergisini, geçtiğimiz gün Atlantis AVM’de açtı.
            Bir süredir AGİKAD (Ankara Girişimci Kadınlar Derneği) da resim kursu veren ressam Tülay Aksar, Atlantis AVM (Batıkent) de kişisel resim sergisini açtı.
            Daha önce bazı karma resim sergilerine katılan Aksar’ın kişisel bu resim sergisi, resim severler tarafından ilgiyle izlendi.
            Aksar, resim sergisinde, bazı kursiyerlerinin resimlerine de yer verdi.
            Açılışa AGİKAD yönetim kurulu üyeleri ile katılan Başkanı İnsaf Kılıç, sanatın toplum hayatında çok önemli bir işlev gördüğüne işaret eden kısa bir konuşma yaptı ve Ressam Aksar’ı özverili çalışmaları nedeniyle kutladı. Kılıç, Aksar’a ayrıca bir plaket sundu.
            1968 yılında Kayseri ' de doğdum. İlk -orta ve lise öğrenimini Ankara-Yenimahalle 'de tamamladı. Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümünden 1990 yılında mezun oldu. Özel sektörde peyzaj mimarı olarak çalışıp emekli oldu.
            2007-2012 yılları arasında  ''karakalem, yağlıboya, suluboya, pastel ve gravür '' ile ilgili resim kurslarına katıldı. 2015 yılından beri resim kurslarında '' karakalem, suluboya, pastel ve gravür '' dersi veriyor. Evli ve 2 kız annesidir.
80 YAŞINDA YENİ BİR RESSAM
            Resam Tülay Aksar’ın resim kursuna katılan 80 yaşındaki Yaşagül Evir’in yaptığı tablolar da sergide oldukça dikkat çekti. Eserleriyle gençleri adeta kıskandırıyordu. Açılışa katılan çok kişi, Yaşagül teyzeyle yakından ilgilenip O’nunla sohbet etti.
            HABER VE FOTOĞRAFLAR: ---İsmail KARA---  

Hiç yorum yok: