24 Şubat 2016 Çarşamba

Kalkınma Bakanlığı’nın onayı ile Urfa / Karacadağ Kalkınma Ajansı ile Şanlıurfa Kalkınma Derneği ve AGİKAD; Çok önemli bir "Sosyal Etkileşim projesinde" birlikte hareket ediyorlar.

ENGELLİLERE YAKLAŞIM ARTIYOR
            Son yıllarda gerek ülkemizde, gerekse diğer ülkelerde engellilere ilgi ve yaklaşım giderek artıyor. Avrupa Birliği de son yıllarda dezavantajlılara (engellilere) yönelik iyi projelere destek vermeye başladı.
            Türkiye nüfusunun % 10’una yakın kısmı engelli. Nüfusumuz bugün 78 milyon olduğuna göre yaklaşık 7 milyon 800 bin engelli var demektir. Bu rakam hiçbir zaman göz ardı edilmemelidir. Uzun zamandır engellilerimize devletçe bazı destekler verilmektedir. Son zamanlarda desteklerin artırılması yönünde yapılan çalışmalar, başta engelli vatandaşlarımız ve yakınlarınca olumlu karşılanmaktadır.
            Bu bağlamda Kalkınma Bakanlığı’nın onayı ile Urfa’da bulunan Karacadağ Kalkınma Ajansı ile Şanlıurfa Kalkınma Derneği ve AGİKAD (Ankara Girişimci Kadınlar Derneği), bir Sosyal Etkileşim projesinde birlikte hareket ediyorlar.
            Beş gün kadar önce ünlü bir otelde proje ortakları ve destekçileri ile geniş katılımlı bir etkinlik düzenlediler. Bu etkinlikte “Dezavantajlılara Yönelik İyi Uygulamalar Paylaşımlı ve Sürdürülebilir Ağ Oluşturulması Projesi Semineri”nde bir araya gelen taraflar, projeler ve uygulamalar hakkında bilgi verdiler. Seminerde; Çubuk Platformu, Çubuk Halk Eğitim Merkezi Başkanlığı gibi kuruluşların sunumları da bir hayli dikkat çekti.
            Verilen bilgilere göre çalışmalar yoğun bir şekilde sürdürülüyor.  
[Fotoğraflar: AGİKAD, İsmail KARA (18.02.2016 günü Otel İçkale'de yapılan etkinlikle & seminerle ilgili görüntüler.) Diğer fotoğraflar için; Lütfen "FOTO GALERİ" Sayfamıza bakınız. Teşekkürler...

Hiç yorum yok: