21 Aralık 2015 Pazartesi

Yaşasın kadın sergisin 2’ncisi "Next Level Art"ta açıldı..

Yaşasın kadın sergisin 2’nci açıldı..
Bu serginin geliri sosyal projeye..
Ankara Girişimci Kadınlar Derneği’nin ‘Yaşasın Kadın’ isimli sergi serisi devam ediyor.. Serinin ikinci sergisi: Ankara’da Next Level Art’ta Türkiye Barolar Birliği Başkanlığı  Bas Danışmanı Necdet BASA, AGİKAD başkanı İnsaf KILIÇ, Proje Koordinatörü Gülseren BOZKURT tarafından birlikte açıldı..
Proje Koordinatörlüğünü Gülseren BOZKURT’un yaptığı karma sergide 56 sanatçının eserleri sergileniyor.. Kadınların sosyal katılım ve cinsiyet eşitliği, toplumsal refah, kültürel zenginlik, kaynakların verimli kullanılmasına katkı sunmak için organize edildi. 
SOSYAL PROJEYE DESTEK SERGİSİ
Projenin bir diğer hedefi de kadınların günümüze kadar gelen olumsuzluklarının çözüm yollarının irdelemek.. Bu bağlamda sergiden elde edilecek gelir; sosyal bir projeleye aktarılacak.. Yaşasın Kadın Projesi her ay farklı mekânlarda sanatçı katılımı artarak sergi ve gösteriler devam edecek.. Mart ayında Kadınlar haftası kapmasında : üç oturumla bir sempozyum organize edilecek..
Sempozyum sonunda 100 sanatçının katılacağı bir sergi ve müzayede yapılacak.. Müzayeden elde edilecek gelirde projeye aktarılacak., 
(Haber & Fotoğraflar: Gülseren BOZKURT, Handan DEMİRDAMAR)

Hiç yorum yok: