9 Kasım 2015 Pazartesi

AGİKAD’ın açtığı "YAŞASIN KADIN" konulu karma resim sergisi oldukça ilgi çekti

RESİM SERGİMİZ MUHTEŞEMDİ
AGİKAD’ın açtığı karma resim sergisi oldukça ilgi çekti.
            TBMM Mustafa Necati Kültür Evinde “Yaşasın Kadın” projemiz kapsamında 27 Ekim 2015 Salı günü saat 16 00 da açılan ve 1 Kasıma kadar devam eden karma resim sergisi, Başkentlilerin yoğun İlgisini gördü.
            Serginin açılış kordelasını iş dünyasının duayeni, TÜSİAV Genel Başkanı Veli Sarıtoprak kesti. O sırada kısa bir konuşma yapan  Sarıtoprak; AGİKAD Ankara Girişimci Kadınlar Derneği’nin çalışmalarını yakinen takip ettiğini belirterek, " Biz ülkemize hizmet etmek zorundayız. Her ne olursa olsun bu vatanın hizmetkârı olmak zorundayız. Ankara Girişimci Kadınlar Derneği yaptığı projelerle ülkemize hizmetini gerçekleştiriyor. Biz sivil toplumcular olarak AGİKAD'ın böyle güzel projeler gerçekleştirmesinden çok memnunuz ve her zaman onların yanındayız. Derneğin Başkanı İnsaf Kılıç hanımefendi ile yönetim kurulu üyelerini başarılı çalışmalarından kutluyorum” dedi.
            Başkan İnsaf Kılıç da yaptığı kısa konuşmasında; “Biz kadınlarımızı el emeği göz nuru çalışmalarıyla üretime ve üretimlerinin pazarlanması konularında çaba harcıyoruz. Aile ortamlarına bir katma değer sağlansın istiyoruz” dedi ve “Yaşasın Kadın” projesi hakkında bilgi vererek, proje koordinatörü Gülseren Bozkurt, Atlas Sanat Atölyesi sahip ve çalışanları ile tüm emeği geçenlere ve açılışa katılan konuklara teşekkür etti.
            Daha sonra performans sanatçıları Eylül Eröksüz ile Doğan Kılıç (engelli)’ sanatsal gösterileri dikkatle izlendi.
            Karma resim sergisine eserleriyle katılan ressamlar ise; Emine Kasap Karakoç, Hülya Yücel, Aziz Özdemir, Emek Bozkurt, Dilber Sarıkaya, Dilek Ertunç Uzun, Nurhan Han Erdem, Melek Taştekin, Taylan Bölükbaş, Tuğba Karakulak, Gökçen Çakır, Demet Adalı, Fatma Nazan Özsaka, Yong Moon Kim’ den oluşmuştu.  

Hiç yorum yok: