10 Eylül 2015 Perşembe

ÖZGECAN DAVASI SANIKLARINA ACIMAK YOK!..

Alçakça ve hunharca katledilen; Taciz ve Cinayet kurbanı Özgecan davasında istenen ceza belli oldu
Hunharca bir şekilde öldürülmesi Türkiye'de tartışmaya yol açan üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın katil zanlıları hakkında istenen ceza belli oldu.
Hunharca bir şekilde öldürülmesi Türkiye'de tartışmaya yol açan üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın katil zanlıları hakkında istenen ceza belli oldu. Tarsus Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın ikinci duruşmasında savcı mütalaasını okudu. Savcı zanlılar hakkında "indirimsiz" ağırlaştırılmış müebbet talep etti. 20 yaşındaki Özgecan Aslan, Mersin'de eve gitmek için bindiği minibüste tecavüze kalkışılıp defalarca bıçaklandıktan sonra yakılarak bir dereye atılmıştı. Cinayet, Türkiye genelinde protesto ve yürüyüşlere neden olmuştu. Başını kadınların çektiği gösterilerde Türkiye'de son yıllarda çığ gibi büyüyen kadın cinayetleri protesto edildi. Türkiye'de tartışma başlattı
KADINLARA TACİZ, İŞKENCE VE CİNAYETTEN SUÇLU; İNSANLIK DIŞI İĞRENÇ YARATIKLAR!... 
Kadınlar taciz, tecavüz, işkence ve cinayet suçlarına daha ağır cezalar isterken, hükümeti de bu konuda daha duyarlı, dürüst ve kararlı davranmaya çağırmıştı. 
Sosyal medyada on binlerce kişi cinayeti lanetleyen mesajlar paylaşmış, internet üzerinden faillerin en ağır cezayı alması; Hattâ TBMM'de yasa değişikliği yapılarak "idam cezası uygulanması için" imza kampanyası başlatılmış; Özgecan cinayeti Türkiye'de aile içi şiddet, işkence ve kadın cinayetlerini gündeme getirmişti. Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürlüğü verilerine göre, 2009'da 7 bin 100 kişi cinsel suçlardan dolayı cezaevine girerken, bu sayı 2013'te 12 bin 585'e yükseldi. 
(Ulusal Haber & Ulusal Ajans, 09 Eylül 2015 Çarşamba 13:11)

Hiç yorum yok: