1 Haziran 2015 Pazartesi

YENİMAHALLE KAYMAKAMI MUSTAFA DÜNDAR; “AİLE YAPISINA ÖNEM VERMELİYİZ”

ANKARA, YENİMAHALLE KAYMAKAMI MUSTAFA DÜNDAR;
“AİLE YAPISI İLE AİLE'NİN HUZUR, REFAH VE MUTLULUĞUNA ÖNEM VERMELİYİZ”
(ANKARA-İsmail Kara) Yenimahalle Kaymakamı Mustafa Dündar’ı; AGİKAD (Ankara Girişimci Kadınlar Derneği) Olağan Genel Kurulunda seçilen yeni yönetim adına bir heyet makamında ziyaret etti.
Yenimahalle Kaymakamı Mustafa Dündar’ı makamında ziyaret eden Ankara Girişimci Kadınlar Derneği Başkanı İnsaf Kılıç ve Yönetim Kurulu adına ziyareti onurlandıran arkadaşları; İki gün önce verilen derneğin Türk Sanat Müziği Konserinde sunulmak üzere hazırlanan teşekkür ve şükran plâketi’ni Sayın Kaymakam’a makamında sundular.
Dernek faaliyetleri hakkında bilgi alan Dündar, Kadın Sığınma Evleri aile içi şiddet ve son zamanlarda artan boşanmalar üzerinde durdu. Kılıç ve arkadaşlarıyla fikir teatisinde bulundu.
Eski aile yapımızın giderek bozulduğunu, eşlerin birbirine eskisi kadar tahammül etmediğini, bu yüzden ayrılıkların ve boşanmaların arttığını, yuva yıkılmalarından en çok çocukların ve kadınların mağdur olduğunu belirtti. Dündar sözlerine şöyle devam etti;
“Milletimizin temel taşları ailelerdir. O halde, yuvaları bugün ve gelecekte sağlam temeller üzerine kurmak için hep birlikte azamî gayret göstermeliyiz. Aksi takdirde, bugünkü ortam sürecek, boşanmalar giderek daha da artacak, olan yine başta kadınlarımız ile binlerce masum çocuğa olacaktır” dedi.
Karşılıklı olarak yapılan sohbet ve AGİKAD Yönetim Kurulu Üyeleri ile Sayın Kaymakam arasında geçen görüş alış verişlerinde, çözüm olarak; Özellikle ve ağırlıkla “eğitim” üzerinde duruldu. Ayrıca, yeni evlenecek gençlere, “evlilik öncesi ‘eğitici, öğretici, yönlendirici ve aydınlatıcı’ bilinçlendirici” seminerlerin verilmesinin de yararlı olacağı” kanaati paylaşıldı.

Hiç yorum yok: