27 Haziran 2015 Cumartesi

AGİKAD SANAT ÇALIŞMALARINA BİR YENİSİNİ DAHA EKLEDİ

AGİKAD, KÜLTÜR VE SANAT ÇALIŞMALARINA BİR YENİSİNİ DAHA EKLEDİ
AGİKAD (Ankara Girişimci Kadınlar Derneği) olarak, seçkin bir sanat etkinliğine daha katkıda bulunmaktan onur ve gurur duyuyoruz. Ayrıca, bu yıl ki sezonumuzu bir sanat çalışması ve çok değerli Sanatçılarla kapatmış olmak ayrı bir mutluluk kaynağı. 
IŞIK ÇUHACIOĞLU
Derneğimiz resim kursunun çok değerli hocası Işık Çuhacıoğlu’nun, Ankara Kalesi’nde yer alan atölyesinin açılışında, AGİKAD (Ankara Girişimci Kadınlar Derneği) olarak bizler de büyük bir heyecan, heves ve keyifle desteklerimizi esirgemedik. Boya Küpü Sanatevi, Işık Çuhacıoğlu’nun öğrencilerinin çalışmalarının yer aldığı bir sergi ile 16 Haziran’da açılışını yaptı. Boya Küpü Sanatevi Resim Sergisi 1 ay boyunca ziyaret edilebilecek. Hem Ankara Kalesi’nin o mistik havasını almak hem de birbirinden güzel tablolarda içini aydınlatmak isteyenlerin bu sergiyi kaçırmaması tavsiye edilir.
BOYA KÜPÜ SANATEVİ
Boya Küpü Sanatevi’nde Işık Çuhacıoğlu’nun resim kurslarından başka, ayrıca Aziz Özdemir’in seramik kursu, Oğuz Yalıncak’ın THM (Türk Halk Müziği-bağlama) kursu ve Dilber Gülmez’in çini kursu bulunmaktadır. Koordinasyon ise Gülseren Bozkurt tarafından yürütülmektedir.
AGİKAD olarak dileriz önümüzde nice sanatlı günler olsun, nice gönüller aydınlansın. Sanatla aydınlanmış bir toplum, şiddetin her türünü yenme gücüne erişmiş demektir. İşte bu yüzden sanata desteği bir görev bilmekteyiz. (Resimler için lütfen FOTO GALERİ sayfasına bakınız) 

Hiç yorum yok: