12 Mayıs 2015 Salı

HIDRELLEZ ŞENLİKLERİ; EL SANATLARI KURSU SERGİSİ VE DKD SERTİFİKA TÖRENİ

ÜÇ ÖNEMLİ ETKİNLİĞİ BİR ARADA YAPTIK!..
AGİKAD (Ankara Girişimci Kadınlar Derneği) olarak üç etkinliği bir arada yaptık.
            AGİKAD (Ankara Girişimci Kadınlar Derneği) Başkanlığı olarak 6 Mayıs 2014 günü saat 09.30'da başlayan kahvaltı ve “hıdrellez eğlenceleri” ile birlikte “El Sanatları Kursu Sergisi” D.K.D. (Düşün, Konuş, Dinle) kursu “Sertifika Töreni” ni gerçekleştirdik.
            Etkinliğimize başta dernek üyelerimiz olmak üzere bazı sivil toplum kuruluşu başkan ve yöneticileri ile pek çok konuk da katıldı. Konuklar arasında Yenimahalle Halk Eğitim Müdür Yardımcısı Aynur Coşaralp, Yenimahalle Belediyesi Meclis üyeleri Songül Söğüt ve Hüseyin Kaya, Yenimahalle Kaymakamı Mustafa Dündar’ın eşi Filiz Dündar, MESEV Başkanı Keriman Gözalan, ünlü ressam Işık Çuhacıoğlu, Karadenizliler Batıkent Kültür Turizm Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Osman Işık ile bazı yönetim kurulu üyeleri, TV sunucusu ve gazeteci Saadet Şen Öner ve şu an hatırlayamadığımız bazı isimler. Herkese teşekkür ediyoruz.
            Önce Kurs Öğretmenimiz Leman Çapraz’ın gayretiyle düzenlenen El Sanatları Kurs Sergisi törenle açıldı. Törene başlarken, Dernek Başkanı İnsaf Kılıç açılış konuşması yaptı ve tüm katılımcılara teşekkür etti. Yenimahalle Halk Eğitim Müdür Yardımcısı Aynur Coşaralp ise yaptığı konuşmada meslekî beceri kursları ve yararları üzerinde durdu.
            Ardından kahvaltıya geçildi. Bu sırada ses sanatçısı İlayda Aydoğdu, bazı şarkıları seslendirdi ve konuklar da şarkıların çoğunda hem alkış tuttu, hem de sanatçıya eşlik etiller.
            “Anadolu Kadın Kültürünü Koruma ve Geliştirme Derneği Başkanı” Refiye Cengiz, başka bir program nedeniyle ayrılmadan önce kısa bir konuşma yaparak, AGİKAD yönetimine etkinlik için teşekkür etti.
            Şair Gülderen Yetim, Av.Şükran Kitiş ve İsmail Kara şiirlerinden okudular. D.K.D.  (Düşün, Konuş, Dinle) kurslarına katılan kursiyerlere kurs hocamız Aytekin Erdoğan önderliğinde sertifikaları törenle verildi.
            Konuklar arasında yer alan TV sunucusu, gazeteci Saadet Şen Öner, dış ülkelere yaptığı gezilerden söz etti ve oralardaki kadın yaşamı ve diğer izlenimleri üzerinde durdu. Toplantı sonunda, salondan ayrılırken katılımcıların memnuniyeti yüzlerinden okunuyordu(Özel Haber: Karozan, İsmail KARA)

Hiç yorum yok: