24 Mayıs 2013 Cuma

(AGİKAD) VİLAYETTE…


ANKARA GİRİŞİMCİ KADINLAR DERNEĞİ (AGİKAD) VİLAYETTE…
Ankara Girişimci Kadınlar Derneği Başkanı İnsaf Kılıç ve Yönetim Kurulu Üyelerinden oluşan Heyet, Ankara Valisi Alâaddin Yüksel’i makamında ziyaret etti.
Ankara Valisi Alâaddin Yüksel, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Yaşamın her alanını eşit bir biçimde paylaşmada ve sorumlulukları da eşit olarak yüklenmede üzerine düşen tüm görevleri layıkıyla yerine getiren Ankaralı Kadınları saygılarımla selamlıyorum.” dedi.
Vali Yüksel; Ankara Girişimci Kadınlar Derneğinin, atıl durumda olan kadın gücünü iş hayatına ve üretime teşvik ederek kendilerine, ailelerine ve ulusal ekonomiye katkı vermelerini sağlamak; alın teriyle gelir elde etmenin hazzıyla hem kendilerinin, hem de aile ortamının huzur ve mutluluğunu artırmak adına önemli bir sorumluluk üstlendiğini söyledi.
Ankara Valiliği ile Ankara Barosunun birlikte geliştirdiği Gelincik Projesi’ne de destek veren Ankara Girişimci Kadınlar Derneğinin ulusal ve uluslararası alanda birçok sosyal sorumluluk projesinin içinde yer aldığını belirten Vali Yüksel “Derneğin, kadın ve aile sorunları ile şiddet konularını ele alan tiyatro oyunları sahneleyerek sanat aracılığıyla toplumsal duyarlılığı artırma ve farkındalık oluşturma konusunda sanatın gücünden yararlanma yolunu seçtiğini” belirtti.
Vali Yüksel “Ankara Valiliği başta olmak üzere; kamu kurum ve kuruluşları, üniversiteler, sivil toplum kuruluşları ve özel sektör kurumları el ele vererek ortak akılda buluşacağız ve takım çalışması yapacağız. Ankara’nın dünya şehri olmasında çareleri birlikte arayacağız ve çaresizliğe de asla teslim olmayacağız.”dedi.
Ankara Girişimci Kadınlar Derneği Başkanı İnsaf Kılıç da “Ankara ilinde Dernek olarak Sayın Valimiz Alâaddin Yüksel’in Ankaralı Girişimci Kadınlara gösterdiği dikkatten ve ortak çalışma adına tanıdığı fırsatlardan dolayı teşekkür ediyoruz.”dedi.
Ankara Girişimci Kadınlar Derneği Başkanı İnsaf Kılıç ve Dernek Yönetim Kurulu Üyeleri, tarihi Vilayet Binasında toplu fotoğraf çektirdiler.  
ANKARA VALİLİĞİ HABERİNİ GÖRMEK İÇİN LÜTFEN AŞAĞIDAKİ LİNK'İ TIKLAYINIZ

Hiç yorum yok: