7 Mart 2013 Perşembe

"Dünya Kadınlar Günü" Kutlu Olsun..

AGİKAD (Ankara Girişimci Kadınlar Derneği)
“DÜNYA KADINLAR GÜNÜ” İÇİN ETKİNLİK DÜZENLEDİ
AGİKAD (Ankara Girişimci Kadınlar Derneği); Kurulduğu günden beri, çok önemsenen ve düzenli olarak her yıl kutlanan “Dünya Kadınlar Günü” etkinlikleri kapsamında bu defa çok farklı, neşeli ve müzik ağırlıklı bir yöntem seçti. Üyeler ve katılımcılar tarafından adeta bir sürpriz olarak karşılanan "GRUP MASALA KONSERİ VE ŞİİRİMİZDE KADIN" adıyla düzenlenen etkinlik, geniş katılımlıu olarak kutlandı ve çok büyük bir beğeni kazandı
Dernek merkezinin de içinde bulunduğu Batıkent Kültür ve Ticaret Merkezi Tiyatro Salonunda 2 Mart Cumartesi günü "Dünya Kadınlar Günü" etkinliği olarak katılımcılara "GRUP MASALA"yı dinletti. Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasını takiben; Program Başkan İnsaf Kılıç’ın yaptığı açılış ve Dünya Kadınlar Günü ile bu vesileyle "kadının önem ve değerini" vurguladığı kısa konuşmasının ardından, Dünya ve Anadolu Dernekleri Toplumsal Destekleme Federasyonu Başkanı Müjgan Erdem de kürsüye davet edildi. Erdem, Federasyon hakkında kısa bir bilgi verdi. Sonra, Murat Kılıç’ın çalıp söylediği türküler dinlendi. 
Bazı şairlerimiz de kadınlarla ilgili şiirlerini okudular. İnsaf Kılıç, Emine Sönmez ve İsmail Kara katılımcı şairlerdi. Grup Masala değişik çalgı ve söylemleriyle katılımcılara güzel bir konser verdi.
AGİKAD olarak Üyesi bulunduğumuz Dünya ve Anadolu Kadınları Toplumsal Destekleme Federasyonu Başkanı Müjgan Erdem ve yöneticilerinden bir grup ile proje ortağı olduğumuz Ankara Barosu Gelincik Projesi başkan ve yöneticileri de katılımcılar arasındaydı. Başkan Av.Hilal Akdeniz ve başkan yardımcısı Av.Meral Erdoğan, Av. Tülây Bekâr federasyon ve Gelincik Projesi hakkında katılımcılara bilgi verdiler.
Evinde eziyet gören, sokağa atılan kadın ve çocuklara yönelik olarak Ankara Barosu’nun günün her saatinde (24 saat) ücretsiz hizmet verdiği açıklandı. Proje uygulamasında çok sayıda avukatın görevli olduğu belirtildi. Mağdurların her zaman 444 43 06 no'lu telefonu arayabileceği gibi  0312.416 72 21 nolu sabit telefonu da arayarak veya faks çekerek dilek ve şikâyetlerini iletebilecekleri belirtildi.
Program sonunda Başkan İnsaf Kılıç’ın tüm katılımcılara teşekkür etti.

Hiç yorum yok: