16 Şubat 2013 Cumartesi

KILIÇ GÜVEN TAZELEDİ...

AGİKAD (ANKARA GİRİŞİMCİ KADINLAR DERNEĞİ’NİN) OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL TOPLANTISINDA "İNSAF KILIÇ" GÜVEN TAZELEDİ  
DİVAN BAŞKANI: ALİ ULUSOY
AGİKAD (Ankara Girişimci Kadınlar Derneği) olağanüstü genel kurul toplantısı 14 Şubat 2013 Perşembe günü saat: 14.00’de.; “Üst kuruluş ve Federasyonlara ‘üye bağlamında fiilen katılmak, kurucu olmak ve/veya müteşebbis kuruluşlarda yer alabilmek için’ buna imkân verecek ve resmen mümkün kılacak düzenlemelerin yapılması ve karar alınması” amacıyla Dernek Merkezinde yapıldı.
TEK LİSTE ÇIKTI..
Saygı duruşma ve İstiklâl Marşı'nın okunmasından sonra gündemin görüşülmesine geçildi. Faaliyet  Raporu mevcut Başkan İnsaf KILIÇ, Denetim Kurulu Raporu Semra KAYA tarafından okundu. Raporların okunması, görüşülmesi ve kurulların ibrasından sonra Başkan, Yönetim ve Denetim Kurulu seçimlerine geçildi. Divan'a tek liste sunuldu. Başkaca bir liste çıkmadığından; Oylanan tek aday listesi ile başkanlık koltuğuna yeniden İnsaf Kılıç oturdu. Genel kurulun sona ermesini müteakip, yeni seçilen yönetim kurulu üyeleri derhal ilk toplantıyı gerçekleştirip görev dağılımı kararı aldılar.
GÖREV TAKSİMİ...
Buna göre; İnsaf Kılıç, yönetim kurulu başkanlığına yeniden getirilirken, Şükran Kitiş Başkan Yardımcılığına, Selma Ergen Genel Sekreterliğe, İsmail Kara Saymanlığa seçildiler. Leyla Bektaş, Fikriye Aslan, Azime Ünal, Derya Öztürk ve Suna Erpak ise yönetim kurulu üyeliğini tercih ettiler.
Derneğin olağanüstü genel kurul toplantısı düzenlemesindeki asıl amacın ise iki federasyona katılma kararı alınmasına yönelik olduğu açıklandı ve konu oybirliği ile karara bağlandı.
Genel kurul toplantısı divan başkanlığını ise Engelsiz ve Mutlu Yaşam Derneği Genel Başkanı  Ali Ulusoy yaptı. Üyelerden Süheyla Şut, divan yazmanlığını yürüttü.
İTALYAN KONUKLAR..
Genel Kurul’a katılan konuklar arasında iki İtalyan genç bayan vardı. Bu banlara genel kurulda bazı sorular yöneltilerek; İtalya’da kadın ve Türk ve İtalyan kadınları hakkındaki görüşleri alındı.
Toplantı sonunda Divan Başkanı Ulusoy ile AGİKAD’ın kurucusu olup, uzun zamandır başkanlığı’nı da yürüten İnsaf Kılıç, katılımcılara ve tüm emeği geçenlere teşekkür ettiler. 

Hiç yorum yok: