15 Mart 2012 Perşembe

Dünya Kadınlar Günü kutlandı,

AGİKAD
Ankara Girişimci Kadınlar Derneği:
“Dünya Kadınlar Günü”nü, düzenlediği zengin içerikli bir şiir, müzik ve kültür programı ile kutladı.
AGİKAD; "Dünya Kadınlar Günü" nedeniyle hazırlanıp, halka açık olarak düzenlenen “Kadınlarımız ve Şiir” konulu etkinliğini Batıkent Kültür ve Ticaret Merkezi’nin tiyatro salonunda başarılı bir organizasyonla gerçekleştirdi. 
Etkinlikte, çoğunluğu kadınlardan oluşan pek çok şair, yazar ve sanatçı bir araya geldi.
Toplantının açılış konuşmasını, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Dernek Başkanı İnsaf KILIÇ yaptı. Kılıç, derneğin ve toplantının amaçlarını belirten konuşmasında “Dünya Kadınlar Günü” nde kadınlarımızın durumuna da değindi ve “Kadınlarımız” adlı şiirini okudu.
Eğitimci yazar Arzu Kök, başlangıcında bu güne kadın şairlerle ilgili bilgi sunan konuşmasıyla dikkat çekti. Ardından kürsüye davet edilen şairler şiirlerinden örnekler sundular. Katılımcı şairler;  Şükran KİTİŞ, Nesrin YAŞAR, Emine SÖNMEZ, Müzeyyen KESKİN, Rabia Gölbaşı, Nusret TURAN, Rıfat KAYA, Mediha UZAR, Zeliha ALTINDAL, Feyzullah SEÇKİN, Hatice TÜRKEN, Müslüme ÜNVER, Hatice ŞAHİN, Ayhan ÖZMEN, Gönül AKKUŞ, Fadime AKALIN, Arife GÜLEŞİR, Elif KILIÇ şiirlerinden örnekler sundular. Sakine IŞIK ve Kemal IŞIK güzel bir düet yaptılar. Ozan Behrami (Behram AKTEMUR) irticalen söyledi ve sazıyla seslendirdi.
Teberik DÜZGÜN hem şiiri, hem de okuduğu güzel türkülerle gönülleri fethederken, Gönül ÖZCAN da bu kervana katıldı. Programda en çok dikkat çeken sanatçı Gülseren KILIÇ okuduğu şiir ve türkülerle etkinliğe büyük bir renk kattı. Musacan KORUK sazıyla sanatçılara eşlik etmekle kalmadı ve sonunda kendi de çaldı söyledi. Programın sunumun İsmail KARA yaptı.
Beklenenden uzun süren etkinlik, Başkan İnsaf KILIÇ’ın tüm katılımcılara teşekkür içeren konuşmasıyla sona erdi.
09 Mart 2012, İsmail KARA
NOT: 
Resimler (ETKİNLİK FOTOĞRAFLARI)'nı görmek için lütfen tıklayınız:
3. GÖRSEL WİZYON, RESİMLER & FOTO GALERİ

Hiç yorum yok: