6 Aralık 2011 Salı

yayınlar ve yankılar..........

 
AGİKAD’dan bir ilk’e imza.. 
Uygulamalı Girişimcilik eğitiminde bir ilk!”..
06.12.2011 tarihinde anamur haber yazdı.

Ankara Girişimci Kadınlar Derneği (AGİKAD), KOSGEB 27.00 TL destekli “Uygulamalı Girişimcilik Eğitim’imizde” kursiyerlere bir ilk’i gerçekleştiriyor. 

Yaşam ve Girişimci Koçuluğu konusunda Taşkın Tahmaz’nın ön bilgili, destekleri ile bundan sonraki kursiyerler için uygulama devam edecek.
AGİKAD’dan yapılan açıklamada; “Girişimcilerle hep beraber verdiğimiz dayanışma sözümüzde “her kim nerede ne iş yaparsa herkes birbiri için desteğini koyacaktır” diyoruz.
“HEPİMİZ BİRİMİZ İÇİN VARIZ, BİRİMİZ HEPİMİZ İÇİN VARIZ” diyerek girişimcilerimize dayanışmamız devam edecektir. (ICF Member ID: 9024172 ) 
Ek bir sunumla uyguladığımız, Girişimci Koçluğu, iş kurma aşamasında olan veya mevcut işini sağlıklı bir şekilde kurumsallaştırmayı ve büyütmeyi amaçlayan kişilerin hedeflerine ulaşmak için hangi becerilerini nasıl geliştirecekleri konusunda verilen koçluk hizmetidir. Kadın girişimcilerin kişisel potansiyellerini fark etmelerini sağlamak ve “çözüm odaklı sorun çözme” becerilerini geliştirmek amacıyla yürütülen, Yaşam Koçluğu desteği ile kadınların hayatta daha mutlu, dengeli ve başarılı olmalarını sağlamak mümkün olacaktır.
Yaşam koçluğu ve Girişimci koçluğuyla desteklenen kadın girişimciler, kendi kişisel analizlerinin sonucunda iş kurmak veya işlerini büyütmek için yapılması gerekenlerin bilincine varır, kendilerini sorgular. Hedeflerini net olarak tanımlar ve bu hedeflere ulaşmak için doğru eylem planı hazırlayarak uygulamaya koymalarında, Daha güvenli yaklaşımlarla daha güçlü kararlar alırlar.  Kaynaklarını etkin bir biçimde kullanarak ve yaşamdaki kalitelerini artıracaklardır ve yaptıkları işlerin anlam ve değerini fark ederek daha fazla manevi destekle içlerinden çıkardıkları cevheri hayata katarken Maddi kazanca ulaşmaları da kolay olacaktır diyoruz” denildi.

Hiç yorum yok: