21 Aralık 2011 Çarşamba

bir başarı öküsü daha...

SERTİFİKALAR SAHİPLERİNE 
ULAŞTI 
VİZYONU; "Kadınların eğitim desteğiyle sosyal hayata katılımını sağlamak ve her alanda güçlü kılmak.."

MİSYONU; "Evrensel boyutta kadınlar ile ilgili konularda bilgi üretmek, bilim ufkunu genişletmek, çağdaş bilimsel, sosyal, teknolojik ve kültürel birikimin egemen olmasını sağlayacak, dolayısıyla toplumun gelişmesine katkıda bulunacak aydın, yaratıcı ve bilinçli, “düşünebilen kadınlar” yetiştirmek., Misyonu’nu gerçekleştirmek için “ANKARA GİRİŞİMCİ KADINLAR DERNEĞİ” olarak, güncel düzeyini aşarak, uluslararası (evrensel) boyut da mükemmelliği ölçü alan bir dernek haline gelmesini sağlamak ve "girişimci kadınların sesi, öncüsü ve sözcüsü" Derneklerini her alanda güçlü kılmak olan AGİKAD tarafından KOSGEB’le iş birliği çerçevesinde düzenlenen “Girişimcilik Eğitimi Sertifikaları” sahiplerini buldu.
Kasım ayında başlayan ve 3 hafta süren eğitim sonunda başarılı olan katılımcılara 9 Aralık 2011 tarihinde, Batıkent Kültür ve Ticaret Merkezi Tiyatro Salonunda yapılan törenle sertifikaları verildi.
AGİKAD Başkanı 
Sayın İnsaf Kılıç ve 
Yönetim Kurulu Üyeleri yanında; 
Belge törenine; KOSGEB Sincan Hizmet Merkezi Müdürü:
M. Tarık Ferizoğlu, KOBİ Uzmanı: Serdar Erdoğan, Yenimahalle Belediye Temsilcisi: Serdar Kılınç ve bazı sivil toplum kuruluş yetkilileri katılarak belgeleri katılımcılara takdim ettiler.
Kısa adı AGİKAD olan; Ankara Girişimci Kadınlar Derneği’nin, girişimcilerin KOSGEB hibe destek programından faydalanması için organize ettiği bu eğitimde, programa uygunluk esasları çerçevesinde Sincan KOSGEB merkezinin denetimleri ile dayanışma içinde oldukça keyifli ve faydalı 3 hafta tamamladılar. 30 farklı bayanın katılım hakkı kazandığı bu eğitimde, iş plânı hazırlamanın yolu ve gereklilikleri yanında Eğitmen Leyla Özel katılımcıların tamamına iş planlarını hazırlamaları için de özel katkı sağlamış ve destek vermiştir.
AGİKAD’dan üyelerine “Yaşam Koç’u” desteğiyle bir ilk…
AGİKAD bu eğitime aracılık ederken daha komplike bir yaklaşım güderek tüm katılımcılara kursun sonunda Yaşam ve Girişimci Koçu Taşkın Tahmaz’ın desteğiyle hayallerine giderken izleyecekleri yol için koçluk desteği sağladı. Böylece katılımcılar aldıkları eğitimin yanında kendilerine güvenmek konusunda da motive edildi.
Eğitimler devam edecek
Ankara Girişimci Kadınlar Derneği Başkanı İnsaf Kılıç, talebin çok yüksek olduğunu, taleplere cevap vermek için yakın tarihte yeni bir organizasyon içinde bulunduklarını ve işsiz kadınları KOSGEB Hibe Programından faydalandırmak istediklerini belirtti. Kılıç sözlerine, “ derneğimizde kadınların güçlenmesine yönelik sürekli eğitim ve imkânlar sağlamaya ve bu konuda şartları zorlamaya devam edeceğiz” diyerek devam etti. 

Hiç yorum yok: