7 Mart 2016 Pazartesi

Kadınlara yönelik şiddete dur de!

Kadınlara yönelik şiddete dur de!
Merhabalar,
Bu mesajı ülkemizde işlenen kadın cinayetlerine dikkatinizi çekmek ve farkındalığa destek olmanız için yazıyoruz. Türkiye 2014 yılında 294 kadınını şiddet nedeniyle toprağa verdi. 

2015 yılının ilk 64 gününde 53 kadın yaşamını yitirdi. Ocak ayında en az 30 kadın öldürüldü. Her gün 1 kadını toprağa veren şiddet, Şubat ayında da can almaya devam etti. Şubat ayında da en az 16 kadın cinayete kurban gitti. Özgecan Aslan ne yazık ki bu kurbanlardan biriydi.
2016'nın ilk ayında 40 kadın cinayeti gerçekleşti.
Okurken yeter diyorsunuz değil mi? YETER! Biz de yeter diyerek "#TuruncuBirDünya Kadınlara Yönelik Şiddete Dur De" kampanyamızı sizlerle paylaşmaya karar verdik.
Birleşmiş Milletler'in kadınlara yönelik şiddete karşı başlattığı "Orange The World" farkındalık kampanyasına Türkiye'den destek veriyoruz.
Ülkemizin en derin yarasına Kuixo Bilişim Teknolojileri A.Ş.'ye ait proje kapsamında Ankara Girişimci Kadınlar Derneği(AGİKAD), Sanatçı Kadınlar Derneği(SKD) ve Ankara Kadın Ressamlar Derneği'nin(AKRD) manevi katkılarıyla çözüm arıyoruz. Sizleri de konuyla ilgili çözüm önerilerinizi, tepkinizi, görüşlerinizi ve düşüncelerinizi turuncu bir fular, kurdele, toka, kıyafet vs. ile fotoğraf veya video olarak #TuruncuBirDunya etiketi ile Kuixo, Facebook, Twitter veya Instagram üzerinden paylaşmaya, farkındalığa ortak olmaya davet ediyoruz.
Ne kadar çok paylaşım, o kadar çok sosyal medya gücü! Paylaşımınız bir gün çözüm önerisi olarak mecliste sunulabilir, tepkiniz insanları düşünmeye zorlayabilir, sosyal medya birilerinin düşüncelerini değiştirebilir ve hayatlar kurtarabilir.
#TuruncuBirDunya paylaşımlarınızı ve desteğinizi bekliyoruz.
Zamanınızı ayırdığınız için teşekkürler,
Burcu Coşkun
Kuixo Bilişim Teknolojileri A.Ş. - Kurucu Ortak
Copyright © 2016 Kuixo, All rights reserved. 
#TuruncuBirDünya kampanyamıza destek verdiğiniz için bu maili alıyorsunuz. 

Our mailing address is:

Kuixo
ODTÜ Teknokent Galyum Blok
Animasyon Teknolojileri ve Oyun Geliştirme Merkezi (ATOM)
Ankara 06800
Turkey

Hiç yorum yok: