24 Aralık 2015 Perşembe

Başkan Yardımcımız Avukat Şükran KİTİŞ konuştu ve "AGİKAD Rüzgârı BURSA’da Esti"

Avukat
Şükran Kitiş
AGİKAD RÜZGÂRI BURSA’DA ESTİ
            AGİKAD (Ankara Girişimci Kadınlar Derneği) Başkan Yardımcısı Avukat Şükran Kitiş’in kardeşi Tahir Ergül, Nuray Akbal ile Bursa Limak Thernal Boutique Hotel’de yapılan görkemli bir törenle hayatını birleştirdi.
            Kardeşinin düğün törenine katılan; Ankara Girişimci Kadınlar Derneği (AGİKAD) Başkan Yardımcısı Avukat Şükran Kitiş, çok yoğun ve muhteşem bir katılımla icra edilen merasimde; Ankara Girişimci Kadınlar Deneği AGİKAD’ın “proje kapsamında ürettiği” gelincik yaka çiçeğini gelin Akbal’ın yakasına takarken mikrofonla davetlilere hitaben kısa bir konuşma yaptı.
Kitiş şunları söyledi;
            “Değerli konuklar son zamanlarda kadına karşı şiddetin arttığını hep birlikte gözlemliyoruz. Biz, Merkezi Ankara’da bulunan AGİKAD (Ankara Girişimci Kadınlar Derneği) olarak Ankara Barosu GELİNCİK PROJESİ MERKEZİ ile birlikte yürüttüğümüz, çok önemli ve özgün bir proje başlattık. Bu proje ile özellikle şiddet gören kadınlarımıza hizmet vermeyi amaçladık. Ev hanımlarına tuttuğumuz hocalarla ipek kozasından gelincik çiçeği üretmeyi öğrettik. Yaka çiçeği, nikâh çiçeği, kapılara asılan küçük çelenkler yaptırdık. 
            Bir yandan katılımcı ev hanımlarımız bu üretimle bir miktar gelir elde ederken, bir yandan da sığınma evlerinde kalan şiddet mağduru kadınların bir kısım ihtiyaçlarını giderdik.
            AGİKAD Olarak; 
       Bu çiçeklerle ve yayınlarımızla kadına karşı şiddete hayır diyoruz.
            Başkanı; Kendini kadınların iyilik, huzur, güvenlik, zenginlik ve mutluluğuna, üretici – yaratıcı olmasına adamış, vefakâr ve fedakâr bir Kadın olan İnsaf KILIÇ’ın önderliğinde faaliyet gösteren: AGİKAD (Ankara Girişimci Kadınlar Derneği) olarak kadınlarımızın daima yanındayız ve yanında olacağız. Sizler de kadına şiddet konusunda birleşin, dernekler kurun ya da mevcut derneklere destek verin!
Unutmayın ki birlikte hareket edenler, her zaman güçlü olurlar”  

Hiç yorum yok: