27 Kasım 2015 Cuma

Ankara Girişimci Kadınlar Derneği (AGİKAD) Başkan Yardımcısı Avukat Şükran KİTİŞ; Geçtiğimiz Perşembe akşamı Ankara Hukuk Fakültesinde bir grup öğrenciye seminer verdi.

AGİKAD BAŞKAN YARDIMCISI AV. ŞÜKRAN KİTİŞ
HUKUK FAKÜLTESİNDE SEMİNER VERDİ
            Kısa adı AGİKAD olan Ankara Girişimci Kadınlar Derneği Başkan Yardımcısı Avukat Şükran KİTİŞ; Geçtiğimiz Perşembe akşamı Ankara Hukuk Fakültesinde bir grup öğrenciye seminer verdi.
Ankara Barosu Gelincik Projesi sorumlusu Gülser Erkoç’un özel davetiyle AÜ Hukuk Fakültesine giden Av. Şükran Kitiş, Erkoç’la birlikte bir grup öğrenciye seminer verdi.
Kadınların ve çocukların mağduriyeti, suç işlemeleri sonucu ceza ve tevkif evlerine düşmeleri, karşılaştıkları sorunlar ve hakları, yasal yönden alınmış koruyucu önlemler, ceza ve tevkif evleri yönetimi hakkında, iki saat süren seminerde öğrencilere geniş bilgi verildi.
         KADIN VE ÇOCUK 
       HÜKÜMLÜLER 
       İLE İLGİLİ
Kadın ve çocuk hükümlülerle ilgili bazı önemli anılar dile getirildi.
Kadınların suç işleme ve hukuki takibe uğrama alanı genelde hırsızlık, namus, taciz ve yaralamadan ibaret olduğu belirtildi.
İnfaz hukuku (yakalama, tutuklama, ceza evine teslim) hakkında; En son ve en güncel düzenlemeler ışığında geniş bilgiler sunuldu.
Ayrıca, yaşı henüz 18’i geçmemiş, küçük hanımlara ve çocuklara yapılan hukuki yardımlar üzerinde duruldu.
Bunun yanı sıra; Bazı mahkümların, çeşitli üretim işlerinde ve adliye teşkilatında çalıştırılması konusu anlatıldı.
Daha sonra öğrencilerin sorularına yanıtlar verildi.
Hapishane personeli ve gardiyanların özel eğitime tabi tutulması gerektiği savunuldu.
Üniversitelerin Hukuk fakültelerinde psikoloji derslerinin verilmesi gerektiği de çoğunluğun katılımıyla, ilgi gören bir konu oldu.
Seminer bittiğinde Gülser Erkoç, Başkan Yardımcımız Av. Şükran Kitiş’e sunumlardaki başarısını belirterek tekrar tekrar teşekkür etti.

Hiç yorum yok: