12 Mart 2015 Perşembe

TÜRK SANAT MÜZİĞİ KONSERİMİZ MUHTEŞEMDİ

TÜRK SANAT MÜZİĞİ KONSERİMİZ MUHTEŞEMDİ
            Türk Sanat Müziği kursumuz sonrasında, kurs hocası ve şef Mustafa Öztürk yönetimi ve İsmail Gürlü sunumuyla 19 Ocak 2015 Pazartesi günü gerçekleştirilen Türk Sanat Müziği Konserimiz muhteşemdi.
            Batıkent Meydan Kültür Merkezi Tiyatro Salonunda verilen konser tam dolu salonda pek çok kişi ayakta olmak üzere ilgiyle izlenirken; sık sık yapılan alkış sesleri eksilmek bilmiyordu.
            TRT’de uzun yıllar hizmet vermiş bazı ses ve saz sanatçıları oldukça dikkat çektiler. Gerek solo ve gerekse koro halinde seslendirilen ünlü şarkılarda solistlere ve koroya bazen seyirciler de coşkuyla eşlik ettiler.
            TSM kursunu başarıyla bitiren yeni ses ve saz sanatçıları, konserde “profesyonel sanatçılarını aratmadılar” dersek, hiç de abartmış olmayız.
            Bazı eserleri seslendirilen ünlü bestekâr Hüseyin Soysal da izleyiciler arasındaydı. Seyircilere hazla takdim edilen Soysal, onları alkışlar arasında içtenlikle selamladı.
            Konser bitiminde kısa bir kapanış konuşması yapan AGİKAD Başkanı İnsaf Kılıç, emeği geçenlere ve izleyicilere teşekkür ederken; heyecanını gizleyemiyordu.
            İzleyicilerse adeta büyülenmiş gibiydiler ve salonu terk etmek istemiyorlardı.

Hiç yorum yok: