16 Mayıs 2013 Perşembe

YILIN ANNESİ: TARANOĞLU

TARANOĞLU “YILIN ANNESİ” SEÇİLDİ
AGİKAD (Ankara Girişimci Kadınlar Derneği) tarafından şair, yazar ve güftekâr Güzide Gülpınar Taranoğlu; “Yılın Annesi” seçildi.
AGİKAD (Ankara Girişimci Kadınlar Derneği) tarafından bu yıl “Yılın Annesi” olarak şair, yazar ve güftekâr Güzide Gülpınar Taranoğlu seçildi. AGİKAD Başkan ve yönetim kurulu üyeleri 93 yaşındaki Taranoğlu’nu evinde ziyaret ederek, sundukları bir yazı ile seçme gerekçelerini de açıkladılar.
İŞTE O GEREKÇELER;
1-KENDİ EVLATLARINIZ DIŞINDA ÇOK SAYIDA ŞAİR VE YAZAR DAHA ÖNCE SİZİ ANNE OLARAK BENİMSEMİŞ VE “TOPRAK ANA”  DEMİŞTİR.
2-AİLE İÇİ YAŞANTINIZLA (EŞLER ARASINDA TAM BİR UYUM VE DAİMA ÖRNEK DAVRANIŞLARLA) DA HEM KENDİ ÇOCUKLARINIZA, HEM DE O ÇOK SAYIDAKİ MANEVİ EVLATLARINIZA ÖRNEK OLMANIZ TAKDİRLE ANILMAKTADIR.
3-YİRMİDOKUZ YIL BOYUNCA YAYINLADIĞINIZ GÜLPINAR DERGİSİ İLE PEK ÇOK GENÇ ŞAİR VE YAZARLARIN YETİŞMESİ AÇISINDAN ADETA BİR OCAK, BİR DERGÂH OLDUNUZ. TÜRK EDEBİYATINA, ÖNEMLİ KATKI SAĞLADINIZ.
4-KADINLARIMIZA YÖNELİK OLARAK ŞİİRLER YAZDINIZ. GÜZEL VE ÖĞÜT VERİCİ SÖZLER SÖYLEDİNİZ. BAZILARI AYRICA BESTELENEREK, TÜRK SANAT MUSİKİMİZDE DE YERLERİNİ ALDILAR.
5-DERGİNİZDEN BAŞKA ÇOK SAYIDA ESER YAYINLADINIZ VE ESERLERİNİZDE ANA TEMA GENELLİKLE SEVGİ OLDU. İÇİNİZDEKİ SEVGİ VOLKANINI TÜRKİYE’DEKİ GENİŞ BİR KİTLE İLE PAYLAŞTINIZ.
6-ŞİMDİYE KADAR HAKKINIZDA YÜZLERCE YAZI VE ŞİİR YAZILDI. HEP POZİTİF KRİTİKLER YAPILDI. ARAŞTIRMACI ŞAİR VE YAZAR MUSTAFA CEYLAN, HAYATINIZ VE ESERLERİNİZLE İLGİLİ BİR KİTAP YAZDI.
“YUKARIDA ÖZETLENENLERİN DIŞINDA HAKKINIZDA ELBETTE DAHA FAZLASI SÖYLENEBİLİR.
TÜM BU NEDENLER, SİZİN YILIN ANNESİ SEÇİLMENİZ İÇİN ÖNEMLİ GEREKÇELERDİR.
AGİKAD (Ankara Girişimci Kadınlar Derneği) OLARAK, SİZİ YILIN ANNESİ SEÇMEKLE İYİ BİR ÖDEV YAPTIĞIMIZI UMUYORUZ.” Denildi.
AGİKAD Başkanı İnsaf Kılıç ve arkadaşları Taranoğlu’na bir plaket sundu. Taranoğlu da konuklara çay ve kahve ikram etti. 

Hiç yorum yok: