21 Aralık 2012 Cuma

Serifikalar Törenle Verildi...

60 "GİRİŞİMCİ KADIN" ADAYI'NA

SERTİFİKALARI TÖRENLE VERİLDİ
Yenimahalle Belediye Başkanı 
Fethi Yaşar 

ANKARA- 20 Aralık 2012
AGİKAD (Ankara Girişimci Kadınlar Derneği) ve KOSGEB (TC, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı) işbirliği ile düzenlenen “Girişimcilik Eğitimi” seminerine katılan 60 kadına sertifikaları törenle verildi.
AGİKAD (Ankara Girişimci Kadınlar Derneği) ve KOSGEB işbirliği ile 01 Kasım 2012 - 12 Kasım 2012 Tarihleri arasında düzenlenip uygulanan “Girişimcilik Eğitimi” seminerine katılan 60 kadına sertifikaları dün (20 Aralık 2012, Perşembe günü) Batıkent Kültür ve Ticaret Merkezindeki tiyatro salonunda geniş katılımla yapılan muhteşem bir törenle verildi.
Kursiyerlerin yanı sıra çok sayıda davetlinin katıldığı törene; Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar da iştirak etti. Katılanlar arasında Ankara Barosu "Gelincik Projesi" yetkililerinden bir grup, KOSGEB temsilcisi, Kızılay Batıkent Şubesi Başkan ve yöneticileri ile bazı seçkin Dernek ve Vakıf yetkilileri, gazeteciler de bulunuyordu.
AGİKAD Başkanı İnsaf Kılıç
AGİKAD (Ankara Girişimci Kadınlar Derneği) Başkanı İnsaf Kılıç Derneğin amaçlarını, faaliyetlerini, kadınlar ve kamu yararına verdiği hizmetlerin bir kısmını özetledi.
Sertifika için gelen bebekli bayan
Dernek Başkanı İnsaf Kılıç'ın, "toplantı ve töreni" açış konuşmasından sonra; Konuşma yapmak üzere davet edilen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, yoğun tezahürat ve alkışlar arasında kürsüye gelerek günümüz Türkiye’sinde ekonominin durumu hakkında kısa bilgiler vererek; “Borçlanmayla, her şeyi dışarıdan satın almayla bir yere varamayız. Bizi kurtaracak en önemli şey üretimdir. Ülkeyi yönetenler, ihracatdan övünerek bahsediyorlar ama ithalattan söz etmiyorlar” dedi. İthalat, ihracat ve dış borçlarla ilgili rakamlar vererek gelinen noktaya da değindi. Yenimahalle Belediye Başkanı Yaşar, konuşmasında kadın erkek eşitliğini vurgularken, her şeyde olduğu gibi üretimdeki yerinin de çok önemli olduğuna işaret ederek; “Bu gün buraya özellikle ve bilhassa geldim. Başta dernek yöneticileri olmak üzere, çok takdire şâyan, önemli, özgün ve güzel görevler yapıyorsunuz. Çoğunuzun yarın iş sahibi olacağına ve üretime bir nebze de olsa katkı koyarak hem kendinize, hem ülkeye yarar sağlayacağınıza inanıyor; Sizleri içtenlikle kutluyor, tebrik ediyor ve başarılar diliyorum” dedi. Ardından bazı kursiyerlere sertifikalarını bizzat verdi. Törene ailece katılan bir sertifika sahibi ve küçük bebeği de oldukça dikkat çekti.
Tören, diğer hak sahiplerine sertifikalarının verilmesiyle tamamlandı..

Hiç yorum yok: