20 Ekim 2012 Cumartesi

Tanışma ve Kaynaşma Etkinliği...

AGİKAD’IN, GELENEKSEL “TANIŞMA VE KAYNAŞMA ETKİNLİĞİ” BAŞARIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ
ANKARA- AGİKAD (Ankara Girişimci Kadınlar Derneği)’nin düzenlediği “Kaynaşma ve Tanışma Etkinliği” 18 Eylül 2012 Perşembe günü, Batıkent Ticaret ve Kültür Merkezindeki Tiyatro ve Gösteri Salonunda yapıldı.
Atatürk ve silah arkadaşları ile tüm vatan şehitleri adına yapılan saygı duruşunu takiben söz alan AGİKAD Başkanı İnsaf Kılıç, Derneğin amaçlarından kısaca söz ettikten sonra yapılan faaliyet hakkında; “Bu günkü etkinliğimizde hem Derneğimiz seminerlerine katılan 47 kişiden, kendi işini kuran girişimci kadınlarımızdan bazılarını sizlerle tanıştıracağız. Hem de, bize destek vermek için davetimizi kırmayıp gelen sanatçı dostlarımız ve şairlerimizle hoşça vakit geçirmeyi planladık. Hepiniz hoş geldiniz! Umarım hep birlikte bilgi paylaşımında bulunur ve hoşça vakit geçiririz. Sağ olun, var olun” dedi.
Sunucu İsmail Kara, “Nerden Aldım Şu Kadını” adlı mizahî bir şiir okuduktan sonra kürsüye ilk sanatçı Teberik Düzgün’ü davet etti. Düzgün, önce güzel bir şiir okudu, ardından güzel ses ve yorumuyla nefis türküler sundu.  Ses sanatçısı ve yorumcu Gülseren Kılıç da hem anlattığı fıkralar ve hem de okuduğu enfes eserlerle salondakileri coşturdu. Âşık Gülçınar ve arkadaşı Ozan Behram Aktemur seslendirdikleri eserler dışında kadınlarımıza yönelik olarak hazırlanan özgün bir atışma (diyalog) örneği sergilediler. 
Program aralarında, daha önceleri AGİKAD seminerlerine katılıp sertifika alıp, KOSGEB desteğinden yararlanarak işini kuran bazı hanımlar kürsüye davet edildiler. Kürsüye gelen girişimci kadınlar kendilerini katılımcılara tanıtarak AGİKAD yönetimine teşekkür ettiler.
Bu tanıtım ve anlatımlardan sonra; Salonda hazır bulunan ünlü şaire Gönül Akkuş sahneye gelerek güncelliğini koruyan kısa birkaç fıkra anlatıp bir şiirini okudu.
Program, AGİKAD (Ankara Girişimci Kadınlar Derneği) Başkanı İnsaf Kılıç’ın yaptığı teşekkür içeren kısa konuşmasıyla etkinlik sona erdi.
(Haber ve resimler: İsmail Kara)

Hiç yorum yok: